Maldivi 5 potapljanje



Pa da ne boste mislili, da sem lahko veliko počivala in ležala na soncu. Kje pa. Morje okrog enega najlepših koralnih otočij na svetu me je popolnoma prevzelo. Kaj palme in svetla mivka, podvodni svet Maldivov, to je tisto pravo. Že v Ljubljani sva se odločila, da se bova potapljala tako kot je treba, z vso opremo in do tistih pravih globin. Nekaj osnovnega potapljaškega znanja sva si nabrala že prej in tamkajšnji inštruktorji so naju pod njihovim budnim vodstvom spustili v prečudoviti podvodni svet koral, alg in neštetih ribic, za katere sem prej mislila, da sploh ne obstajajo. Povem vam, to je tako, kot bi plaval v akvariju. Še dihati si nisem upala prvih nekaj minut, saj sem se bala, da bodo vsa ta neskončno zanimiva morska bitja pobegnila proč od mene. Pa niso. Mirno so plavala ob meni ali pa iz kakšnih lukenj zrle v moje na široko odprte oči, kot murene recimo, ki bolščijo vate z odrtim gobcem in razkazujejo svoje ne tako majhne zobe. Najbolj pa me je navdušilo srečanje z mantami.
Nataša Pirc
 (se nadaljuje)

Maldivi 4 letalo



Najin otok je bil od letališča oddaljen še kakšne pol ure leta z manjšim letalom. Ker dovolj velikih otokov, na katerih bi gradili letališča, enostavno ni, Maldivci prevoze do željenih destinacij organizirajo z letali, ki lahko pristajajo na vodi. Preprosto, poletiš z morja in tudi pristaneš na njem. Izkrcajo te ob majhnem lesenem splavu, te naložijo v čolniček, in ta te odpelje v raj izbranega otoka.
Takoj, ko prideš tja, seveda opaziš peščene plaže in zeleno barvo morja ter komaj čakaš, da se boš pognal v vodo. Takoj nato si zaželiš, da bi se ulegel pod palmo in se nastavil soncu. Maldivi so blizu ekvatorja in temeratura zraka in vode je vse leto med 28 in 32 stopinjami Celzija.
Nataša Pirc
(se nadaljuje)