Po neki teoriji naj bi se sem preselili kakšnih 50.000 let nazaj, ko je Homo sapiens prvič zapustil Afriko. Ob velikih spremembah gladine morja od 10 do 12.000 let nazaj naj bi Andamanci ostali popolnoma izolirani le v vrhovih hribovja, ki je po zalitju z vodo postalo otok.
Arne Hodalič (se nadaljuje)
.jpg)