Običajno nimam nobenega veselja siliti v "od vseh pozabljena" plemena, ki odklanjajo stike z zahodno civilizacijo. Še prehitro jih naše navade in običaji prepričajo v drugačen, njim vabljiv način življenja, odtujen od njihove lastne kulture, ki se ponavadi za vedno izgubi.
Le zakaj naj bi jih motili v njihovi blagodejni izolaciji? Tokrat pa je bilo mogoče le malo drugače. Indijska vlada vidi v andamanskem otočju veliko prihodnost, saj je to zadnji košček do blaznosti prenaseljene in ekološko opustošene Indije.
Arne Hodalič (se nadaljuje)
.webp)